Не можна заперечувати, що заняття спортом мають ряд переваг: починаючи з того, що вони допомагають дітям розвивати свої соціальні навички та вміння працювати в команді, та закінчуючи покращеням їхнього психічного здоров’я та фізичної форми. Без зайвих слів, ось 10 найвагоміших причин, чому діти повинні займатися спортом.
1. Це розвиває їхні соціальні навички
Коли ваші діти займаються спортом, вони фактично беруть участь у громадській діяльності. Оскільки їм потрібно регулярно спілкуватися як зі своїми товаришами по команді, так і з тренерами, ваші діти неминуче розвиватимуть і вдосконалюватимуть свої соціальні навички. Це допоможе їм протягом усього життя, оскільки вони дізнаються, що доречно, і знатимуть, як діяти у будь -якій соціальній ситуації.
2. Це вчить їх працювати в команді
Командні види спорту вимагають, щоб усі члени команди працювали разом для досягнення спільної мети – будь то перемога в чемпіонаті або перемога в наступному матчі. Завдяки своїй регулярній практиці та матчам проти інших команд діти навчатимуться заохочувати один одного та працювати разом в унісон для досягнення спільної мети. Це ще одна навичка, яку вони будуть заберуть з собою у доросле життя, адже більшість професій вимагають навичок роботи в команді.
3. Вони розвиватимуть довготривалі дружні стосунки
Нерідко члени команди підтримують зв’язок один з одним навіть після того, як вони закінчать займатися спортом. Разом вони переживають перемоги та невдачі, і такий зв’язок важко розірвати. Члени команди стають другою сім’єю для дитини, тими, хто завжди буде у неї за спиною, незважаючи ні на що.
4. Це допомагає їм впоратися з невдачами
Заняття спортом – це не завжди медалі та п’єдестали. Ваша дитина неминуче зіткнеться з деякими труднощами, але хороша новина полягає в тому, що це також навчить їх, як з цим боротися і як проходити через це, навіть, коли вони відчувають розчарування або втому. Життя сповнене негараздів, і навчитися боротися з ним – одна з найцінніших навичок, якими кожен може володіти.
5. Це займає їх час
Подумайте на хвилинку, як ваші діти проводять час після виконання шкільних та домашніх обов’язків. Вони відпочивають перед екраном смартфона або займаються хобі? Якщо ви відповіли на перше, то займатися спортом – це хороший спосіб зайняти їх роботою. Це поставить їх у безпечне та структуроване середовище та убереже від неприємностей.
6. Вчить їх дисципліні
Командні види спорту вимагають цілеспрямованості та дисципліни. Діти повинні будуть ходити на тренування кілька разів на тиждень. Вони також матимуть обов’язково виконати всі домашні завдання перед тим, як піти на тренування, що навчить їх ефективно розпоряджатися своїм часом та бути певними, що всі їхні справи та доручення виконані.
7. Вчить їх повазі
Заняття спортом також можуть допомогти вашій дитині навчитися поваги. Будучи членами команди, діти повинні навчитися поважати рішення, які приймає їх тренер, а також рішення суддів, незалежно від того, погоджуються вони з ними чи ні. Але ваші діти повинні поважати не тільки тренерів та арбітрів. Вони також повинні навчитися поважати членів своєї команди, гравців команди суперника, а найголовніше, вони навчаться поважати себе.
8. Це допомагає їм залишатися фізично активними
Само собою зрозуміло, що заняття спортом допомагають вашій дитині залишатися фізично активною. Наше життя стало дуже малорухливим, що несе в собі багато ризиків для здоров’я. Низька фізична активність не тільки збільшує наші шанси захворіти, але й негативно впливає на наше психічне здоров’я. Зробіть дитині послугу і долучіть її до командного виду спорту.
9. Це допомагає дітям з їх навчанням
Згідно з дослідженнями, спорт покращує наше психічне здоров’я та підвищує наші пізнавальні здібності. Таким чином, заняття спортом можуть допомогти вашим дітям краще вчитися в школі. В результаті вони можуть отримати кращі оцінки, які можуть відкрити для вашої дитини цілий світ можливостей.
10. Спорт вчить дітей приймати перемогу та програш
Нарешті, заняття спортом вчать ваших дітей справлятися і з перемогою, і з поразкою. Для вашої дитини важливо навчитися приймати програш і рухатися далі, адже ми, дорослі, не завжди виходимо переможцями у власному житті, тому ця навичка є дуже важливою.