Відомий харківський тренер зі спортивних танців на льоду Галина Чурілова розповіла сайту УФФК про підготовку до сезону своїх учнів та їхні нові програми.

-Галино Володимирівно, зазвичай наш провідний дует Олександра Назарова/Максим Нікітін приємно дивує публіку сюрпризами та новаціями в своїх програмах. Що готується для олімпійського сезону?

-Нові програми були поставлені за допомогою Олександра Жуліна, я ж виступила, так би мовити, рецензентом. Моя оцінка є однозначно позитивною. Більше того, я би сказала, що це робота іншого, десь на два порядки вищого рівня порівняно з минулим сезоном. Конкретизувати поки що не хотілося б, оскільки вже незабаром, 19 серпня, в Києві відбудуться контрольні передсезонні прокати і можна буде все побачити наживо. Наразі зазначу лише, що в програмах справді багато новацій.

-А їх можна трохи «розсекретити»?

-Йдеться, передусім, про елементи. Саша та Максим, як ви знаєте, легких шляхів не шукають…Вони відмовилися від уже напрацьованих підтримок, які вписувалися в програму, і придумали нові – так само креативні, але ще цікавіші.

-Наскільки уже готові обидва танці?

-Ми орієнтуємося на перший змагальний старт 30 вересня – це етап серії Челленджер в Братіславі. Відповідно вибудували графік, згідно з яким програми були завершені  не так давно, десь тижнів два тому. Тобто, в намітках у нас все було, але в зібраному вигляді – ні. Тепер Саша та Максим все ретельно відпрацьовують, водночас продемонструвати уже 19-го серпня функціональну готовність буде для них досить складним завданням. Тому проситиму дозволу показати на контрольних прокатах довільний танець у змагальному варіанті, оскільки немає сенсу зараз форсувати, хочеться все ж чистоти…Ну, а ритмічний танець  у хорошому вигляді, спортсмени покажуть його повністю.

-Саша та Максим тренуються зараз у Харкові?

-Так. І тут є ще нюанс, який змушує дещо лімітувати навантаження. Сьогодні (3 серпня) обоє зробили перше щеплення і лікарі порадили якийсь час утриматися від тренувань. Але де там! О 8-й ранку їх вакцинували, а о 9-й вони вже були на льоду. Провели цього дня два тренування, хоча, звісно, намагаюся зараз їх щадити.

– Як нині справи в іншого вашого дуету – Дар’ї Попової та Володимира Бєлікова?

– Даша регулярно і добросовісно тренується, а Володя зараз займається своїм

здоров’ям, проходить лікування. З цієї причини ми вирішили почекати і не ставити поки нові програми.

-У новому сезоні першими з ваших учнів стартують Марія Пінчук/Микита Погорєлов, які уже на початку вересня виступлять на етапі юніорського Гран прі. Як оцінюєте готовність танцюристів?   

-У Марії та Микити повністю готові програми, вони їх відпрацьовують з середини липня. Хоча наразі ще й не досягнуто такої результативності, щоб, як кажуть, душа заспівала, але до старту ще є час. Щоразу їхній прокат стає все кращим, тому сподіваємося на успішний виступ нашого дуету на Гран прі.

Джерело