Спорт – це не тільки відмінний спосіб провести вільний час після школи або на вихідних. Медики стверджують, що це шлях до зміцнення м’язів, гарного снута зменшення ризику появи цілого ряду захворювань, серед яких і діабет другого типу. Заняття спортом підвищує самооцінку та покращуєсоціальні навички. Дитячий спорт – це не високі результати, а, насамперед, задоволення від гри, від фізичної активності, позитивний досвід та уміння приймати рішення.
Як привити дитині любов до спортивних занять?

Дороможіть дитині обрати вид спорту

Обраний вид спорту повинен відповідати віку, интересам та фізичним можливостям дитини. Спорт, який подобається вам більше ніж дитині, може викликати неприйняття та нудьгу. Також необхідно обирати спорт у відповідности до ваших фінансових можливостей та зручності для вас у плані часу, щоб у випадку зростання бюджету або тривалості занять дитина не мала б його кинути.

Придбайте необхідний інвентар та відповідний одяг

Ваша дитина повинна займатися спортом у комфорті та без ризику для здоров’я.

Продемонструйте підтримку дитячих ініціатив, супроводжуючи дитину на тренування та змагання

Допоможіть дитині вивчити базові правила обраного виду спорту, поясніть, що вам дуже подобається бачити, як вона змагається. Запитайте,  Помогите ему выучить базовые правила и навыки данного спорта, объясните, что вам очень нравится видеть его соревнующимся. Запитайте, наскільки залученим хотіла би вас бачити дитина, щоб не бентежити її перед іншими спортсменами.

Вчіть дитину позитивних сторін спортивних змагань

Зробіть так, щоб дитина сфокусувалася на бажанні працювати заради досягнення мети та розкриття свого потенціалу, командному дусі. Зміцнюйте у заняттях спортом сімейні цінності – прямоту, чесність, стійкість, доброту. Поясніть, що означає здорова конкуренція, адже розуміння цього є необхідним для отримання задоволення від спорту та зберігання інтересу до нього.

Підтримуйте дитину, коли вона програє

Дозвольте дитині висловити свої відчуття та емоції, але у той самий час вкажіть на її досягнення під час змагань. Нагадуйте їй, що навіть у великих спортсменів бувають невдач, прищеплюйте їй впевненість у власних силах. Іноді це буде дуже непросто, оскільки дитина набуває нових навичок і не завжди відчуває себе комфортне, але варто їй нагадувати про те, що ви вірите в неї та її позитивні результати.

Знаходьте час тренуватися разом, якщо ваші навички дозволяють це

Також ви можете відвідувати разом професіональні змагання – нехай дитина отримає задоволення від спорту вищих досягнень та побачить, як працюють справжні спортсмени.

Підберіть цікаві книги та фильми про обраний вид спорту та обговоріть з дитиною

І ще. Уникайте зайвої завзятості у підтримці дитячих спортивних зазіхань. Будьте прикладом, зустричаючи будь-які результати гідно, із вдячністю до тренерів, суддів, а також інших спортсменів та їх батьків. Дозвольте дитині кинути спортивні тренуваня, якщо вона перебуває у стресовому стані, відчуває страх тренувань та змагань и каже, що займається лише для вашого задоволення.